browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Trzeci odcinek specjalny – konkurs!

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać opowiadanie będące częścią Jasmine – Niekończącej się Historii Fantasy, ale nie wchodzące w skład bezpośredniego ciągu fabularnego historii (jak w pozostałych odcinkach specjalnych).

Czas akcji: Fabuła odcinka powinna rozgrywać się w czasie trwania odcinka osiemnastego głównej historii, który nosi tytuł „Biały Kot”. Jest to odcinek przedstawiający czas od przybycia bohaterów na Polanę aż do momentu opuszczenia ją wraz z Lobi. Trzeci odcinek specjalny zostanie wstawiony na stronie po odcinku osiemnastym.

Miejsce akcji/bohaterowie: Dowolne. Opowiadanie nie powinno zakłócać fabuły Jasmine, może więc dotyczyć obszarów czy bohaterów przebywających w różnych miejscach świata w czasie, kiedy bohaterowie głównej historii przebywają na Polanie. Może ono jednak również opisywać historię kogoś, kto przebywa na Polanie w tym samym czasie. Może także dotyczyć bohaterów głównej historii – ich myśli, marzeń, uczuć itp. Inwencja twórcza należy do autora. Jedynym warunkiem jest to, że opowiadanie nadesłane na konkurs powinno w jakikolwiek sposób łączyć się z główną historią, by później można było pociągnąć ten wątek w głównej historii (porównaj: Pierwszy odcinek specjalny i Odcinek dwudziesty – Gołębnik).

Warunki: Opowiadanie powinno zostać napisane na nie mniej niż 5 niepełnych stron A4, czcionką Verdana 9,5.

Termin: Opowiadania należy nadsyłać do 31 maja 2015 roku na adres artdico.gnorofex@gmail.com

Ciemne tuneleNagrody: Autor najlepszego opowiadania, wytypowany przez jury konkursu, otrzyma w nagrodę mającą się ukazać wkrótce książkę Sergieja Antonowa z serii Metro 2033 pt. Ciemne tunele, oraz książkę FUTU.RE Dmitrija Głuchowskiego.

Jeśli dwa lub więcej utworów okaże się wystarczająco dobrych, by zasłużyć na opublikowanie w ciągu historii, organizator zdecyduje o przyznaniu dodatkowej nagrody.

Pozostałe zasady tego i innych konkursów literackich znajdują się tutaj.

Pamiętajcie, by – zanim zaczniecie pisać – zapoznać się z dotychczasową historią, którą przeczytacie w dziale „Opowiadania”. Historia Jasmine składa się w tej chwili z 21 odcinków i dwóch odcinków specjalnych. Do tego warto przeczytać pozostałe opowiadania, a także dział „Redakcja” i „O świecie”!

Zdjęcie okładki książki-nagrody zaczerpnięte ze strony internetowej www.empik.com.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *